Slow reading
-
Jak daleko można się posunąć, by zaprezentować nieprawdziwą prawdę o słynnej rodzinie Guccich? – polecam subiektywny obraz Patrizi Gucci w książce „Gucci. Prawdziwa historia dynastii sukcesu”
Jak daleko można się posunąć, by zaprezentować nieprawdziwą prawdę o słynnej rodzinie Guccich? - polecam subiektywny obraz Patrizi Gucci w książce "Gucii. Prawdziwa historia dynastii sukcesu".
-
Miłość i tak wygrywa! – recenzja „Im przeznaczone” Alžběty Bublanovej
Ta prozaiczna opowieść ujmuje sama w sobie. To właśnie lubię w powieściach Bublanovej. Pokazuje świat takim, jakim jest. Powolne przejście od rana do wieczora, pójście spać, by zacząć wszystko z nadzieją, od nowa.
-
Miłość potrafi zabić w nie mniej okrutny sposób niż jej brak – Joanna Dulewicz „Sukcesja”
Miłość potrafi zabić w nie mniej okrutny sposób niż jej brak - Joanna Dulewicz "Sukcesja"
-
„Slow fashion” – premiera książki
Przyszedł nareszcie ten dzień – dzień premiery „Slow fashion”. To ogromna radość móc przekazać tę książkę w ręce czytelników, koleżanek i kolegów, jak również klientek, które znają SheMore od lat. Wielu chce poprawy jakości życia. Każdy szuka dla siebie najlepszej ku temu drogi. Jedną z dróg może być slow fashion. Zapraszam Cię do wspólnej podróży, na której przystankach poznasz, jak wygląda prawdziwy świat projektowania, jakie konsekwencje dla otoczenia niesie konsumpcjonizm oraz jak można żyć i kupować bardziej świadomie. Oprócz książki czeka na ciebie NIESPODZIANKA – specjalny dodatek między innymi o tym, jak łączyć różne wzory i kolory, jak i o materiałach przyszłości: https://mocmedia.eu/publikacje/slow-fashion/ Przeprowadzę Cię przez ścieżki, na których zrobimy…
-
Troska i miłość – jak dokonywać wyborów i przyjmować szczęście. Recenzja „Kamienicy” Alžběty Bublanovej
Kiedy rodzisz dziecko, pragniesz dla niego wszystkiego, co najlepsze. Może nie myślisz o gwiazdce z nieba, nie żyjesz w bajce przecież, lecz chcesz tego, co uczyni je szczęśliwym. Pragnienia dzieci zaś mogą być różne, jedne są niewielkie, jak nowa lalka czy autko. Z czasem kształtuje się charakter i wyobrażenia czy chce być w przyszłości nauczycielem, lekarzem lub artystką. Matka, bez względu na to, jakie są to marzenia, stoi obok swojego potomka, oferując wsparcie. Bohaterka „Kamienicy”, sześćdziesięcioletnia kobieta, pomimo, że córka jest już dorosła, nadal chce dla niej dobrego życia. Bo przecież dziecko na zawsze pozostaje dzieckiem. Nie przestaje się go kochać nawet wtedy, kiedy zostaje się babcią. Nie wiem, dlaczego…
-
„Kobieta w białym kimonie” – przejmująca historia o trudnych relacjach i silnym uczuciu jakim jest miłość
„Czas to uparte stworzenie, które uwielbia dręczyć człowieka. Gdy jesteś szczęśliwy, rozkłada skrzydła i leci. A kiedy czekasz, brnie przez błoto, ledwie stawiając kroki.” Ana Johns w swoim debiucie „Kobieta w białym kimonie” pokazała dwa oblicza czasu. Kiedy jesteś młodą dziewczyną, wydaje się, że całe życie przed tobą. Pojawia się miłość, a jej wybór może nieść konsekwencje na całe życie. Dla Naoko świat staje się piękniejszy po poznaniu Hijame. Rozpostarte skrzydła ducha trzepocą na wietrze, a serce wznosi się do gwiazd. Skrzydła te jednak szybko zostają podcięte. Związek tej dwójki napotyka wiele trudności. Światem Naoko jest Japonia, Hijame zaś Ameryka. Pomimo zakończenia wojny w 1945 roku, trudno Japończykom nie chować…
-
Rewolucja – tomik poezji – patronat SheMore
„Ubranie jest właściwe człowiekowi, maskuje go i odsłania, zakrywa go i odkrywa, broni i chroni” Yves Saint Laurent Wyobraźnia, działanie z pasji, kreatywność czy niezwykła intuicja potrafią obnażać człowieka, ale i maskować. Bycie oryginalnym, innym może stać się krokiem do sukcesu albo upadku. Wyjątkowy, niezwykle wrażliwy i zdolny autor cytatu, Yves Saint Laurent, zmagał się za życia z depresją. Piął się po drabinie sławy, odkrywał sztukę pełną seksapilu, zdobył pieniądze i zyskał szacunek wielu. Mimo to sława stała się dla niego ciężarem. Jak często osoby cierpiące na depresję, z wysoką wrażliwością nie są w stanie sobie poradzić z otoczeniem i stają się niewolnikami życia, w izolacji, lęku i niepewności?…
-
W blasku sławy i pieniądza
Książka „Luksus. Dlaczego stracił blask” prawie dziesięć lat temu była dla mnie zaskoczeniem. Wprowadziła mnie w temat, o którym nie wiedziałam zbyt wiele. Powszechnie znana moda i jej kreatorzy, prezentujący światowe trendy w rzeczywistości są pionkami w machinie przemysłu luksusu. Dana Thomas, od lat zajmuje się śledzeniem świata mody. Opowiedziała historię, w której poznajemy poszczególne przedmioty, od pomysłu po proces ich tworzenia. Także i takie, które w rodzinnych interesach stawały się wielkimi, przemysłowymi dobrami. Jak wygląda dostępność dla tzw. mas do luksusowych modeli torebek, okularów, czy innych akcesoriów? Popularność wielkich i ekskluzywnych marek pociągnęła za sobą całą rzeszę ludzi, pragnących takich modeli. Wielu wykorzystało tę popularność, produkując i sprzedając na targowiskach,…
-
„Pakistańskie wesele” Mai Klemp – wydawnictwo Moc Media
Od dawna korciło mnie bliższe poznanie mody ze Wschodu. Dlatego, kiedy dostałam propozycję objęcia patronatem medialnym książki „Pakistańskie wesele”, z przyjemnością oddałam się podróży z wydawnictwem Moc Media. Wyobraź sobie kreację „z wielowarstwowej białej tiulowej firany, o kroju podomki, zdobionej wściekle amarantową poliestrową satyną formowaną niezdarnie w kwiatopodobne zbitki materiału”. Ten wyjątkowy strój, który miała włożyć na uroczystość weselną Autorka „Pakistańskiego wesela” Maja Klemp, nie przypadł jej do gustu. O modzie pakistańskiej nie wiedziałam zbyt wiele, choć nazwy shalwar kameez czy dupatta nie były mi obce. Jednak nie powiedziałabym nic więcej ani na temat materiałów, z których szyje się komplet tuniki ze spodniami czy też długą chustę ani…