Slow fashion

  • Slow fashion,  Slow reading

    „Slow fashion” – premiera książki

    Przyszedł nareszcie ten dzień – dzień premiery „Slow fashion”. To ogromna radość móc przekazać tę książkę w ręce czytelników, koleżanek i kolegów, jak również klientek, które znają SheMore od lat. Wielu chce poprawy jakości życia. Każdy szuka dla siebie najlepszej ku temu drogi. Jedną z dróg może być slow fashion. Zapraszam Cię do wspólnej podróży, na której przystankach poznasz, jak wygląda prawdziwy świat projektowania, jakie konsekwencje dla otoczenia niesie konsumpcjonizm oraz jak można żyć i kupować bardziej świadomie. Oprócz książki czeka na ciebie NIESPODZIANKA – specjalny dodatek między innymi o tym, jak łączyć różne wzory i kolory, jak i o materiałach przyszłości: https://mocmedia.eu/publikacje/slow-fashion/ Przeprowadzę Cię przez ścieżki, na których zrobimy…

  • Slow fashion

    Moda i sztuka – powiązania

    Moda ma wiele twarzy.  Choć ogólnie uznana jest za sposób ubierania, czesania czy makijażu (niekiedy krótkotrwała i popularna w danym czasie i miejscu), to stała się również odzwierciedleniem społeczeństwa, zmian kulturowych, ideologicznych czy politycznych świata. Artyści obserwują miejsca i ludzi, a to staje się podwaliną tworzenia. Na przestrzeni lat można było zaobserwować, że sztuka jako dziedzina działalności artystycznej, wyróżniana ze względu na reprezentowane przez nią wartości estetyczne, tudzież jej wytwory,  stała się dla wielu projektantów popularnym źródłem inspiracji. Obydwie te dziedziny są przejawem twórczej ekspresji i wzajemnie się przenikają.  Sztuka, wolna od ograniczeń, rozwija wyobraźnię i buduje wrażliwość projektantów. Moda, jak każda inna dziedzina kultury ma wpływ na świat, na…

  • Slow fashion

    Moda w rytmie SheMore

    Temat idei „slow” pojawia się w rozmowach wśród znajomych. Już nie tylko czyta się o niej w prasie drukowanej czy Internecie. Swojego czasu podbiła ona świat związany z właściwym odżywianiem, potem życiem. Aż w końcu zajęła się także modą. Własna marka Gdy rozpoczynałam działalność swojej marki SheMore było dla mnie oczywiste, że zawsze będę obecna przy procesie produkcyjnym. Od wyboru materiału, poprzez wykonanie projektu, czy uczestniczenie przy szyciu danego modelu. Nie miałam wówczas świadomości, że to, w jaki sposób powstają ubrania dla wielu nie jest wcale ważne. Dla mnie „slow fashion” wiąże się z bardzo ważnymi i niezbędnymi czynnikami, które mogą pozwolić na dobre funkcjonowanie w branży modowej. Sprawdzam skąd pochodzą materiały Pytam…

  • Slow fashion

    Wpływ COVID-19 na branżę modową

    Organizacja Fashion Revolution powstała w Wielkiej Brytanii w odpowiedni na tragedię, która miała miejsce w Bangladeszu 24 kwietnia 2013 roku. Zawalił się wówczas fabryczny kompleks Rana Plaza w Dhace. Zginęły 1134 osoby. Wiele firm, w tym również polskie, szyło tam ubrania. Aby upamiętnić ofiary tej katastrofy organizacja postanowiła nakłonić przedstawicieli branży do konkretnych zmian i wprowadzenia odpowiedzialnych praktyk w całym łańcuchu związanym z produkcją i dostawami odzieży. Od czasu tych wydarzeń corocznie organizowany jest Światowy Tydzień Rewolucji Mody (Fashion Revolution Week), zachęcając wszystkich do przyłączenia się do kampanii i zadania pytania odzieżowym firmom: Who made my clothes? Kto, z czego, gdzie, i w jakich warunkach uszył ubranie, które kupiłam i noszę? Fashion Revolution bardzo szybko…

  • Slow fashion

    Moda zrównoważona

    Wiecie kiedy po raz pierwszy użyto określenia: „rozwój zrównoważony”?W 1987roku ONZ określiło go jako: „Rozwój, który spełnia potrzeby teraźniejszości bez uszczerbku dla zdolności przyszłych pokoleń do zaspokojenia własnych potrzeb”.Wizja w niej zawarta uwzględnia zarówno populację ludzką, jak i świat zwierząt i roślin, ekosystemy, zasoby naturalne Ziemi: wodę, powietrze, surowce energetyczne, a także w sposób zintegrowany traktuje najważniejsze wyzwania stojące przed światem, takie jak walka z ubóstwem, równość płci, prawa człowieka i jego bezpieczeństwo, edukacja dla wszystkich, zdrowie, dialog międzykulturowy.Kilka lat wcześniej już w 1968 roku podczas Międzyrządowej Konferencji Ekspertów Naukowych UNESCO, poświęconej wzajemnym powiązaniom środowiska i rozwoju, pojawiły się po raz pierwszy pojęcia zanieczyszczenia transgranicznego oraz zanieczyszczeń globalnych, wymagających globalnych…

  • Slow fashion

    Wygoda slow – dekolt typu „woda”

    Chciałam dziś podzielić się z Wami ciekawym postem na temat dekoltu typu „woda”.Kilka lat temu był on niezwykle popularny. Dla niektórych ten trend przeminął, a dla slow fashion kobiet pozostał ze względu na swój uniwersalizm, funkcjonalność i wygodę. Katarzyna Pińkowska doradca wizerunku  świetna osoba, działająca w zgodzie z ideą slow fashion. Specjalistka w swoim fachu🥇👍Bardzo podoba mi się w jaki sposób pomaga kobietom przyswajać wiedzę na temat korzystania ze slow fashion na co dzień, sięgania po swoje atuty – naturalność i dbanie o bycie sobą ❤Dziś zapraszam na Kasi małą lekcję o dekoltach typu: „woda” „Dla kogo dekolt typu „woda”? Tego typu bluzka od SheMore, będzie odpowiednia dla kobiet, które mają…